Nedēļas lozungs

Cilvēki kalnā (februāris)

Pirkt 1.60 EUR
Cilvēki kalnā – ikmēneša žurnāls par svētajiem, iznāk 12 izdevumos, no 2012. gada decembra līdz 2013. gada novembrim. Katrā numurā – pārdomas par kādu ar svētumu saistītu tematu, īsi apraksti par visiem zināmākajiem svētajiem, kurus Baznīca piemin attiecīgajā mēnesī, kā arī par vairākiem no viņiem – garāki portretējumi.

Februāra numurā:
Svētā Agate, 3. gs. mocekle no Sicīlijas, un svētais Pāvils Miki, viens no Japānas mocekļiem, kurus 1569. gadā notiesāja, mocīja un nogalināja tāpēc vien, ka viņi bija kristieši.
Dieva kalpone Marta Robēna, kurai Kungs deva stigmu dāvanu un īpašu mistisku pieredzi un kura ar savu svēto dzīvi ir iedvesmojusi vairāku katoliskās Baznīcas jauno kopienu dibinātājus.
Svētā Džuzepīna Bakhita, Āfrikas meita. Bērnībā viņu nozaga, un viņa ilgus gadus bija verdzene, bet pēc vairākiem grūtību un šausmu iezīmētiem gadiem kļuva par klostermāsu un ieguva brīvību.
Svētīgais kapucīnu brālis Leopoldo no Alpandeires, īsts svētā Franciska dēls, kurš netika veicis brīnumus, bet aizvien pauda labestību un apzinīgi pildīja uzticētos pienākumus, apliecinot Dieva mīlestību visiem, kurus satika.
Svētais priesteris Klods de Lakolombjērs, saukts par Jēzus Vissvētās Sirds apustuli. Lielā mērā pateicoties šī priestera gudrībai, šodien Vissvētās Jēzus Sirds kults ir izplatījies visā Baznīcā.
Svētīgais Fra Andželiko, gan izcils gleznotājs un ilustrators, gan garīdznieks. Šo mākslinieku, kas ar saviem darbiem kalpoja Dievam, jau viņa laikabiedri dēvēja par „svētīgo, eņģeļiem līdzīgo” (itāļu val. Beato Angelico).
Godināmais Fēlikss Varela, Kubas patriots, kurš bija ne tikai dedzīgs priesteris, bet arī zinātnieks, filozofs un politiķis.
Februāra žurnālā ar svētā Smirnas bīskapa Polikarpa moceklības apraksts, kā arī īsāki apraksti vēl par citiem svētajiem, kurus godina februāra mēnesī.
  • mīkstie vāki
  • 21 x 29.5 cm
  • 48 lpp.
  • 165 g
  • Latvija
  • Kala Raksti
  • 2013
  • 9772255899005
Mājas lapa izstrādāta Graftik