Nedēļas lozungs

CD Rīgas Doms. Ērģeles diviem

Pirkt 9.10 EUR

Albumu ieskaņojuši ērģelnieki Ilze un Aigars Reiņi. Albumā līdzās 19. un 20. gadsimta klasikai skan arī jaunākā latviešu mūzika ērģeļu duetam, kas sacerēta īpaši abiem ērģelniekiem. Tāpat iekļautas romantiskas orķestra partitūras pārlikumi, atklājot Rīgas Doma ērģeļu skanējuma spēku un nepārspējamo krāsu bagātību.

Albuma ieraksts veikts, ērģelniekiem spēlējot pie Rīgas Doma ērģelēm. «Ērģeles ir instruments, kas pāri gadsimtiem iedvesmojis izpildītājus un komponistus, arī kompaktdiskā iekļautie jaundarbi tapuši, ņemot vērā instrumenta un telpas neatkārtojamās skanējuma iespējas - reģistru bagātību, akustikas specifiku, sakrālo atmosfēru,» stāsta ērģelnieks Aigars Reinis.

Ērģelnieki Reiņi duetā spēlē kopš 2009. gada. Viņu programmas raksturo daudzveidīgs repertuārs, interesanti pirmatskaņojumi un spilgts māksliniecisks sniegums. Dueta koncerti izskanējuši Liepājas, Dubultu un Rīgas Doma starptautiskajos ērģeļfestivālos, Zemgales ērģeļdienās, kā arī koncertos Rīgas, Latgales un Vidzemes dievnamos.

  • Latvija
  • LMIC/SKANI
  • 2016
Mājas lapa izstrādāta Graftik