Nedēļas lozungs

CD Northwind

Pirkt 10.20 EUR

Pūšaminstrumentu kvinteta Carion sastāvā ir flautiste Dora Šereša, obojists Egils Upatnieks, klarnetists Egīls Šēfers, mežradznieks Dāvids M.A.P.Palmkvists un fagotists Nilss Anderss Vedstens-Larsens. 

Albumā dzirdamie Pētera Vaska, Imanta Zemzara un Pētera Plakida skaņdarbi tapuši desmitgadē no 1975. gada  līdz 1985. gadam. Tolaik ļoti aktīvs bija Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra pūtēju kvintets – Vilnis Strautiņš (flauta), Ģirts Pāže (klarnete), Vilnis Pelnēns (oboja), Jānis Barinskis (fagots), Arvīds Klišāns (mežrags), kam sarakstīti  daudzi latviešu komponistu jaundarbi, arī visi šajā diskā iekļautie.

“Ar šo albumu piepildās viens no maniem sapņiem. Es spēlēju kopā ar Carion jau kopš 2008 gada. Mēs esam spēlējuši daudz ungāru, dāņu mūzikas, un nu beidzot ir laiks latviešu mūzikai! Ceļojot kopā ar Carion un satiekot klausītājus visā pasaulē, esmu novērojis, ka par latviešu mūziku zina ārkārtīgi maz. Esmu ļoti priecīgs, ka varam sniegt savu ieguldījumu ar savu darbu, lai to saklausītu un novērtētu,” akcentē mūziķis, kvinteta dalībnieks un ierakstu kompānijas SKANI producents Egīls Šēfers.

Carion ir viena no mūsu laika neparastākajām kamermūzikas vienībām – pūšaminstrumentu kvintets, kam nav līdzīgu. Simtiem tūkstošu YouTube video skatījumu, blīvs koncertu kalendārs, slavinošas kritiķu atsauksmes un nu jau piektais studijas albums triju gadu laikā – tie ir iespaidīgi panākumi. Taču galvenā jauno dāņu-latviešu-zviedru ansambļa panākumu atslēga ir tieši viņu neparastā muzicēšanas maniere. Atsakoties no tik ierastajiem krēsliem un nošu pultīm uz skatuves, viņi ir vēruši durvis svaigām un drosmīgām interpretācijām,” par pūšaminstrumentu kvintetu teic kritiķi.

Kopš spožajiem panākumiem Dānijas Radio kamermūzikas konkursā 2004.gadā, Carion guvis starptautisku ievērību – seko uzstāšanās Rheingau, Kissingen Sommer, Al Bustan, Helsinku, Roskildes, Ūzedomas, Bēthovena festivālos, prestižajās Minsteres, Dubaijas un Luiziānas koncertu sērijās un regulāras Eiropas un Āzijas koncertturnejas, kā arī uzvaras starptautiskos kamermūzikas konkursos. Carion koncerti un ieraksti sadarbībā ar Dacapo, ARS Produktion, un Odradek guvuši augstu kritiķu novērtējumu, tajā skaitā piecu zvaigžņu recenzijas BBC Magazine un Gramophone, labākā klasiskā albūma titulu iTunes, nedēļas CD titulus Dānijas radio, un Dānijas raidorganizācijas nomināciju Gada labākais ansamblis.

  • SKANI
  • 2017
  • 4751025440192
Mājas lapa izstrādāta Graftik