Nedēļas lozungs

LELB Baznīcas gadagrāmata 2017

Pirkt 2.00 EUR

"Es jums došu jaunu sirdi un jaunu garu" (Ech 36:26)

Ir jauki gadu sākt ar apņemšanos, ka iemantosim jaunu sirdi un jaunu garu, – to, ko pats Dievs dāvā saviem bērniem.

Jauns, jaunība – šos vārdus var pielīdzināt vārdam "sākums". Dienas, gada, dzīves, ticības sākums. Tas viss ir jauns. Vēl nebijis. Bet vai nebijis? Vai jaunais sākas tikai no baltas, tīras lapas, kuru pirmo reizi apzīmē, izkrāso? Nebūt ne. Dažkārt jaunais izriet no iepriekšējā, bijušā.

Jaunais Dieva žēlastības 2017. gads nāk pie mums ar lielu atceri, ar to patiesi jauno, kas sākās pirms piecsimt gadiem un kas tika izteikts ar vēl senākiem vārdiem, ko rakstījis apustulis Pāvils: "No ticības uz ticību, kā ir rakstīts: taisnais no ticības dzīvos" (Rm 1:17). Mārtiņš Luters no Dieva Vārda notrausa tradīcijas, kārtības putekļus, un tas iemirdzējās jaunā spēkā, dzīvībā un žēlastībā. Radās jauns Baznīcas spēks, kas pamatojās Vārdā, ko devis pats Dievs. Pasaulei tas bija jauns, liekas, līdz tam nedzirdēts. Varbūt nesaklausīts, neizlasīts, neizlūgts?

Cik jauni un stipri mēs esam vai arī gluži otrādi, to rāda aizgājušais laiks, tie augļi un nezāles, kas ir ienākušies mūsu lūgšanu, kalpošanas un darbošanās rezultātā. Cik daudz ir viena un cik daudz ir otra, to, ielūkojoties šajā "Baznīcas gadagrāmatā", tu, mīļo lasītāj, apjautīsi.

Dievs darbojas caur cilvēku. Cilvēkā viņš maina sirdi, dvēseli, dod tam jaunu dzīves uzdevumu, tāpēc arī drīzāk nejauši nekā jauši cilvēks, pareizāk būtu teikt, Dieva bērns, izvirzās centrā šajā "Gadagrāmatā". Un viņā, Dieva bērnā, mēs varam redzēt Dieva pestījošo spēku un Viņa godību, kas atklājas 2017. gada lozungā.

Lai šī "Baznīcas gadagrāmata" mums palīdz atrast katram to ceļu, to veidu, kā tuvoties, sasniegt un satvert šo Dieva apsolījumu, ko tas pauž caur pravieti Ecehiēlu.

Ar šo domu iesim cauri Dieva žēlastības 2017. gadam!

 

Aivars Gusevs,

Salas Sv. Jāņa un Slokas draudzes mācītājs,

"Baznīcas gadagrāmatas" redaktors


Sākot no 10 eksemplāriem, pirkumam 10% atlaide.

  • mīkstie vāki ar atlokiem
  • 14 x 20 cm
  • 318 lpp.
  • 336 g
  • Latvija
  • IHTIS
  • 2016
  • 9789934854934
Mājas lapa izstrādāta Graftik