Nedēļas lozungs

365 x Viņš

Vilhelms Bušs
Pirkt 6.70 EUR
Atkārtots izdevums.

Luterāņu mācītāja Vilhelma Buša ikdienas pārdomas par Dieva vārdiem visa gada garumā, nostiprinās lasītāja paļāvību uz Dievu un vedīs cilvēku pie atspirdzinošiem Dieva vārda avotiem.

Vilhelms Bušs ir dzimis 1897. gada 27. martā Elberfeldā, Vācijā, mācītāja ģimenē. Kaut arī Vilhelms Bušs nāk no pazīstamas mācītāju dzimtas, tomēr savos agrīnajos gados viņš nebija ticīgs cilvēks. Pabeidzot savu izglītību Frankfurtē, kļūst par armijas leitenantu un piedalās pirmajā pasaules karā. Kaujā pie Verdanas (1916), redzot, ka viņa cīņasbiedram trāpa granāta, sāka apzināti ticēt Jēzum.

Pēc kara nolemj studēt protestantu teoloģiju Tībingenes universitātē. Pēc studiju noslēguma, sešus mēnešus kalpoja kā vikārs luterāņu baznīcā netālu no Bīlefeldes, kur sastapa Emīliju, savu nākošo sievu. 1924. gadā kļūst par mācītāju Esenē. 1929. gadā sāk darbu kā mācītājs kristīgu jauniešu centrā Esenē.

Nacionālā sociālisma (Ādolfa Hitlera) laikā ieņēma bezkompromisa nostāju pret Trešā reiha ietekmi baznīcas dzīvē. Par to arī tikai vairākas reizes arestēts un turēts ieslodzījumā. Pat nacistu laikā mācītājam izdevās savām Bībeles stundām pievērst 200-300 jauniešus.

Par šo nacisma laiku Vilhelms Bušs raksta: “Manas dzīves laikā esmu gājis cauri daudz pārbaudījumiem. Ticības dēļ esmu vairākas reizes iemests cietumos. Ne tāpēc, ka zagu sudraba karotes vai būtu izdarījis kādu noziegumu. Trešā reiha laikā nacistiem nepatika tādi jauniešu mācītāji kā es un tieši tāpēc autoritātes regulāri mani iemeta šajās diezgan drūmajās vietās.”

Pēc Otrā pasaules kara Vilhelms Bušs atjaunoja savas jauniešu mācītāja un ceļojoša evaņģelizētāja aktivitātes. Aizejot pensijā 1962. gadā viņa kalpošanas vadmotīvs kļūst – Jēzus mūsu liktenis.

Luterāņu mācītājs Vilhelms Bušs nomirs Lībekas slimnīcā 1966. gada 22. jūnijā. Tas notiek ceļā uz mājām no kāda evaņģelizācijas pasākuma Sasnicā. Viņa pēdēja sprediķa tēma bija šāda – Vai dzīve ar Dievu ir tā vērta? Bēru ceremonijā piedalījās arī vēlākais Vācijas Federatīvās Republikas prezidents Gustavs Hainemans, kurš sacīja šādus vārdus par aizgājēju: “Kur viņš parādījās, tur vienmēr kaut kas notika. Taču būtiskākais par viņu bija tas, ka būdams sava Kunga vēstnesis, vienmēr bija uzticams un novērsa visus ļaužu iebildumus.”

 

 
  • mīkstie vāki
  • 15 x 21 cm
  • 374 lpp.
  • 500 g
  • Latvija
  • Luterisma Mantojuma Fonds
  • 2019
  • 9789984753928
Mājas lapa izstrādāta Graftik