Nedēļas lozungs

Pūķa ceļojums

Inese Zandere
Pirkt 7.10 EUR
Domam svinot 800 gadus, dzejniece Inese Zandere sarakstīja bērnu lugu "Pūķa ceļojums", kura tika uzvesta Doma dārzā 2011. un 2012. gadā. Lugai mūziku sarakstīja Ieva Marta Graudiņa.

Lugas saturs pārtapis grāmatā, ko koši ilustrējusi Gundega Muzikante.

- Es esmu dusmīgs par to, ka esmu Dusmu Pūķis! - viņš šņāca. - Nevaru sevi ciest! - Un lielais sarkanais Dusmu Pūķis nolēma ātri doties ceļā, lai no sevis aizbēgtu.

“Visi grāmatas tēli ir atrodami Rīgas Domā, bet pasakā tie ir atdzīvojušies un stāsta mums savu stāstu. „Pūķa ceļojums” ir stāsts par piedzīvojumiem un pārvērtībām, kas atbrīvo bērna pasauli un ļauj atrast prieku,” saka  Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš. 

Grāmatas galvenais varonis – lielais sarkanais Dusmu Pūķis dusmojas uz visu pasauli  un arī pats uz sevi. Viņš dodas ceļā, lai pats no sevis aizbēgtu, bet līdzi nes slinkuma, mantkārības, lepnības, skaudības un dusmu maisus, tāpēc iešana nemaz neveicas. Ceļojuma gaitā sastaptie draugi palīdz viņam beidzot no šiem smagumiem atbrīvoties.

“Pasaka ir balstīta kristīgo alegoriju tradīcijā,” stāsta grāmatas autore Inese Zandere. “Beigās tās varonis ir atbrīvojies no ādas, kas viņam ir sveša, un nonācis pie tā, kas viņš patiesībā ir – proti, cilvēks. Šī pārvērtība katram pazīstama arī no ikdienas – nejaukā Dusmu Pūķa vairs nav, tas ir mūsu pašu bērns.”
Stāstot par izteiksmīgā Pūķa tēla tapšanu un pārtapšanu, māksliniece Gundega Muzikante atzīst: „Lai panāktu tēla rašanos, man ir jāizjūt situācija – es patiešām stāvēju pie spoguļa un taisīju dažādas niknas sejas izteiksmes, eksperimentēju ar sevi, lai atrastu iedvesmas avotu. Beigās, kad pūķis kļūst par bērnu, mēs jau zinām, kas viņš nav, ar ko viņš ir ticis galā, no kā atbrīvojies, bet vēl nezinām, kāda ir viņa būtība un kāda tā izskatās. Ir tikai mājiens, virziena prognoze, un pasaka beidzas tieši ar jautājumu – kas tad ir cilvēks?”
Papildus materiāli tiem, kuri iegādājušies grāmatu, ir pieejami : http://www.doms.lv/info/?mnu_id=104

  • cietie vāki
  • 24.5 x 22 cm
  • 47 lpp.
  • 430 g
  • Latvija
  • Rīgas Doma pārvalde
  • 2013
  • 9789984498645
Mājas lapa izstrādāta Graftik