Nedēļas lozungs

Mīli savu ķermeni

Nensija R.Pīrsija
Pirkt 7.60 EUR
Kādēļ ir vajadzīgs aicinājums Mīli savu ķermeni?

Tādēļ, lai stātos pretī naidīgajai attieksmei pret cilvēka ķermeni un bioloģiskajiem dzīvības faktiem, kas tik bieži tiek apspriesti plašsaziņas līdzekļos. Daudzi cilvēki burtiski uzsūc šīs mediju sagatavotās “mantras” par aktuālākajiem morāles jautājumiem, nemaz nenojaušot par to, cik sāpīgas būs sekas, tās īstenojot reālajā dzīvē. Piemēram:

Transdzimums: aktīvisti dzimumu nošķir no bioloģijas. Bērniem jau no bērnudārza vecuma tiek stāstīts, ka viņu ķermenim nav nekāda sakara ar viņu autentisko būtību. Vai tā ir ķermeņa atzīšana vai arī noniecināšana?
Homoseksualitāte: aizstāvji seksualitāti nošķir no tā, vai cilvēks bioloģiski ir vīrietis vai sieviete. Vai tā tiešām ir atbrīvošana, vai drīzāk mēs noniecinām to, kas patiesībā esam?
Aborti: atbalstītāji atzīst, ka vēl nedzimis auglis ir cilvēks, bet noliedz, ka tas būtu persona, ko ir vērts juridiski aizstāvēt. Vai šis uzskats atbalsta sieviešu līdztiesību vai tomēr ir apdraudējums cieņpilnai attieksmei pret visiem cilvēkiem?
Randiņu kultūra: studentu pilsētiņās, Holivudā un sēžu zālē – seksuālajai revolūcijai bija jāatbrīvo mums ceļš seksam izklaides nolūkos. Bet vai drīzāk tā nav mūs novedusi pie šizoīdā seksa un tāda ķermeņa, kam nav nekādas nozīmes?
Grāmatā “Mīli savu ķermeni” bestselleru autore Nensija Pīrsija iet tālāk par politiski korektiem sarunas uzstādījumiem, lai atmaskotu sekulāristu dehumanizējošo raksturu, kas ietekmē mūsdienu svarīgākos morāles un sociālpolitiskos jautājumus.

Bijusī agnostiķe N. Pīrsija žurnālā The Economist tika raksturota kā Amerikas izcilākā evaņģēliskā protestante, sieviete – intelektuāle. Bezbailīgi un ar dziļu iejūtību viņa norāda, ka sekulārisms noniecina ķermeni un iznīcina cilvēktiesību pamatus.

N. Pīrsija viscaur priekšplānā liek nepieciešamību pēc holistiskas un cilvēciskas alternatīvas, kas pieejama visiem; pēc alternatīvas, kas piedāvā realitātē balstītus risinājumus, kas ar cieņu attiecas pret cilvēka ķermeni un nodrošina ilgtspējīgu pamatu neatņemamām cilvēktiesībām visiem.

Tagad vairāk nekā jebkad iepriekš mums ir nepieciešams iemācīties mīlēt savu ķermeni.
  • mīksti vāki
  • 15 x 21 cm
  • 367 lpp.
  • 500 g
  • Latvija
  • Baltijas Reformātu teoloģijas semināra izd.
  • 2021
Mājas lapa izstrādāta Graftik