Nedēļas lozungs

Skaņa

Martins Šlēzke
Pirkt 17.70 EUR
Grāmata “Skaņa” ir vijoļmeistara Martina Šlēzkes aizraujošs stāstījums par savas profesijas noslēpumiem. Katrs vijoles izgatavošanas posms, sākot no piemērota izejmateriāla atrašanas līdz instrumenta velvju veidošanai un lakošanai, rada līdzības personības attīstībai, cilvēka aicinājuma atklāšanai un piepildījuma īstenošanai dzīvē. Līdzīgi kā vijoles skaņas kvalitāte nav strikti definēts lielums, bet tās dziļums atklājas līdzsvarā starp pazīstamo un pārsteidzošo, tā arī dzīve kļūst aizraujoša, ja pieļaujam veselīgu spriedzi starp degsmi un mieru, saistībām un brīvību, patiesumu un iejūtību un citiem pretējiem ideāliem, vērtībām un tikumiem. Autors raksta: “Laimes būtība ir meklēt dzīves piepildījumu, jautāt, kam jāpiepildās manā dzīvē. Tur, kur tas īstenojas par spīti dzīves šķiedru mezgliem un nepilnībām, tur darbojies īsts meistars.” Grāmatas dziļo un personīgo vēstījumu papildina starptautiski atzītās vācu fotogrāfes Donātas Vendersas niansētās fotogrāfijas.
Grāmata “Skaņa” izdota 13 izdevumos vairāk nekā 100 000 eksemplāru lielā tirāžā. Tā ir tulkota bulgāru, korejiešu, angļu un latviešu valodā.
Par autoru: 
Martins Šlēzke ir vijoļbūves meistars, diplomēts fizikas inženieris, rakstnieks. Izdevumu New York Times, The Strad un Welt am Sonntag vērtējumā Šleske ir viens no mūsdienu ievērojamākajiem vijoļmeistariem. Viņa klientu vidū ir tādi vijoļspēles virtuozi kā Ingolfs Turbans, Albans Beikirhers un Jehi Bahks. Vijoļbūve Šlēzkem ir cieši saistīta ne tikai ar zināšanām par materiāliem, meistarību izpildījumā un zinātni, pētot un meklējot vispievilcīgāko individuālo skanējumu katrai vijolei, bet arī ar iedvesmu un skaistumu, kas izpaužas harmoniskos kontrastos. Viņa vijoļbūves formas izpratni spēcīgi ietekmējuši itāļu vijoļmeistari Nikola Amati, Domeniko Montanjana, Antonio Stradivāri un vācu arhitekts Baltazars Neimanis.
M. Šlēzke sarakstījis trīs grāmatas. “Skaņa” ir viņa pirmā grāmata.

Kristīgo ziņu vietnē Tuvuma.lv tapis raksts par grāmatas "Skaņa" autoru Martinu Šlēzki: https://tuvuma.lv/martins-slezke-but-skanigam-instrumentam-audio-video/


Plašāk par autoru: www.schleske.de

  • cieti vāki
  • 17 x 25 cm
  • 335 lpp.
  • 760
  • Libri Style
  • 2022
  • 9789934602085
Mājas lapa izstrādāta Graftik